nebreč, nemá to cenu...

Peníze a politika

11. března 2010 v 19:07 | Kajka |  politika ha ha
No na tohle téma týdne mě nic moc nenapadá ale něco napsat potřebuju protože na ekologii sem neměla čas a to ostatní sem ignorovala, no a dalším důvodem je že na našem blogu článků ubývá a ubývá.

-Tímhle článkem (teda pokud se to článkem dá nazvat) chci jen upozornit na to že v politice se sem tam stratí "někam" jeden milion, potom zase půl miliardy a nikdo neví kam se ty prachy vlastně podělya nebo si toho nikdo ani nevšimne . no né že bych tu chtěla všachny politiky zkritizovat já vim že to platí (to co sem napsala o něco výš) jen o velké většině politiků.

-Mého duchaplného nadpisu se taky týká braní úplatků. Jasně že do tohohle ja moc nevidim (no né žebych do toho předchozího viděla,jo), ale myslim že úplatek už si někdy od někoho vzal snad každej ať ve formě peněz nebo něčeho jinýho, a tím pádem se domnívám že někteří politici si také vemo sem tam nějakej ten úplatek ( a to zvlášť ve formě peněz-no divte se u polityků,že). No pak se ale nemůžem divit že maj politici tak nahrabáno.

No a tady máte nějaký to nudný info o penězích:

Z hlediska ekonomické teorie jsou peníze takový statek, který v určité společnosti slouží jako všeobecně přijímaný prostředek směny (platidlo), tedy statek, pro který platí, že velká většina nepřímých směn v nějakém společenství se realizuje jeho prostřednictvím.
V omezeném právním smyslu jsou peníze takovým statkem, který je definován zákonem jako tzv. zákonné platidlo. Konkrétní peněžní jednotka daného státu se označuje měna.

A jestli ste to moc dobře nepochopili nejste jediný, no ale divte se když je to kopírovaný z Wikipedie, ale pokusim se vám to nějak přeložit takže:

Z pohledu ekonomické teorie jsou peníze takový majetek, který v naší společnosti slouží jako všemi přijímaný prostředek směny(dá se říct výplaty), tedy majetek,pro který platí, že velká většina směn v nějakém společenství se vyplácí jeho prostřednictvím. V omezeném právním smyslu jsou peníze takovým majetkem který je zákonem definován jako zákonné platidlo. konkrétní peníze daného státu se označuje mněna.Takže za a)překládala sem to sama takže nezaručuju správnost
b)Mě to nedává skoro žádnej smysl ani teď ale snažila sem se

tak dobrou i když je trochu brzo(dobrou neni myšleno doslovně)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TheJmoto TheJmoto | Web | 11. března 2010 v 19:17 | Reagovat

když dám dohromady peníze a politiku, nejvíc mě na tom fascinuje to, že oni furt řikají na čem prodělali, ale na čem ušetřili to už nikde nezveřejní :-D

2 Piffinka Piffinka | Web | 11. března 2010 v 19:17 | Reagovat

Jufaaa lovely blogíííček :-D

3 karolína karolína | 12. března 2010 v 18:57 | Reagovat

[1]: No ono je to možná i dobře :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama