nebreč, nemá to cenu...

Valentýn

8. února 2010 v 18:46 | kajka |  love/holky/kluci
14. únor je na celém světě slaven jako den všech zamilovaných. Tato relativně mladá tradice, Sv.Valentýn se u nás objevila až po roce 1989 a velmi rychle zdomácněla. Jedná se o svátek spojený se skutečným historickým příběhem a nebo jde jen o šikovný tah obchodníků?

Ne, svatý Valentýn je opravdu spojen se skutečnou osobností a událostmi. Legenda, spadající do doby vlády římského císaře Claudia II. ve 3. století našeho letopočtu má dvě úrovně - křesťanskou a pohanskou.
tady je ta křesťanská
Podle té křesťanské se císař Claudius II. účastnil mnoha bitev, ale římští muži jen neradi vstupovali do vojska. Claudius byl přesvědčen, že to bylo proto, že nechtěli opouštět své milé rodiny, a proto se rozhodl zakázat všechna zasnoubení i svatby v celém Římě. Svatý Valentýn byl římský kněz , který žil v době Claudiovy vlády.
Nedbal Claudiova zákazu a dál tajně oddával zamilované páry. Za tyto skutky byl uvězněn a odsouzen k smrti. Trest byl vykonán 14. února r. 296. Legenda ještě uvádí, že před popravou stihl napsat milostný dopis jisté ženě, a tak vzniklo první valentýnské přání.

Jen vám chci připomenout že sv.Valentýn bude už za nedlouho(konkrétně v neděli 14.2.), a taky chci připomenout hlavně klukům aby své holce nezapoměli koupit dárek věřte že to potěší, a vám klukům co žádnou holku nemáte ale někoho milujete valentýn je perfektní den pro balení holek.

a tady je pár tipů co by se váší holce (možná té budoucí) líbilo:

pozvání do kina na něco romantického (nej jsou romantické komedie), ale musíte myslet na to že je to pro váší holku né pro vás.
nebo pozvání na večeři a večer strávený společně(když je vám nad 15 tak třeba v posteli) ale pozor ať tam nejsou rodiče....a abyste nemuseli hlídat mladšího sourozence moh by nastat dost trapnej okamžik.
no a nakonec sice něco docela otřepanýho ale zase který holce se nelíbjej šperky?
př kupování si ale dejte pozor na:
-když kupujete prstýnek tak na velikost
-taky abyste se trefili do stylu
-a poslední dejte si pozor na kvalitu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama